Produkty
Wojcieszowianka classic - sport
Wojcieszowianka classic
Wojcieszowianka classic - sport
Wojcieszowianka Sport to idealny napój dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Górska woda źródlana doskonale zaspokaja pragnienie i dostarcza organizmowi składników mineralnych. Woda Sport wyróżnia się poręczną i wygodną w utrzymaniu butelką. Podłużne wypustki na jej powierzchni zapobiegają wyślizgnięciu się butelki, a dzięki sportowej wersji zakrętki z dozownikiem nie ma problemu z równoczesnym uprawianiem sportu.
 
Wojcieszowianka Sport to górska woda źródlana pozbawiona zanieczyszczeń chemicznych oraz szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Ze względu na naturalne, krasowe pochodzenie skład chemiczny Wojcieszowianki i jej właściwości podlegają bardzo małym wahaniom. Woda nie jest uzdatniana i nie zawiera żadnych dodatków.
 
Wojcieszowianka pozyskiwana jest z krasowego źródła wypływającego samoistnie u stóp wzgórza „Miłek” w Wojcieszowie. Stanowi on centralny punkt „Rezerwatu Przyrody Góry Miłek”, który objęty jest ścisłą ochroną od 1944 roku. W okolicach Wojcieszowa występują skały wapienne, zwane wapieniami Wojcieszowskimi, które sprzyjają powstawaniu krystalicznie czystych wód krasowych. Najwyższą jakość wody gwarantuje fakt, iż czerpana jest z ujęć zabezpieczonych przed czynnikami zewnętrznymi.
 
Górska woda źródlana Wojcieszowianka charakteryzuje się unikalnym składem fizyko-chemicznym - brak związków żelaza to ewenement na skalę europejską. Wojcieszowianka jest również wodą niskozmineralizowaną i niskosodową co sprawia, iż jest bezpieczna dla naszego zdrowia i bez ograniczeń można pić ją każdego dnia.
 
Skład fizykochemiczny:
Kationy
Wapń Ca2+ 78,16 mg/l
Sód Na+ 5,00 mg/l
Potas K+ 0,75 mg/l
Magnez Mg2+ 15,80 mg/l
 
Aniony
Siarczanowy SO4- 45,68 mg/
Wodorowęglanowy HCO3 - 244,40 mg/l
 
Mineralizacja
Mineralizacja 421,74 mg/l
 
 
Składniki
Woda źródlana
 
Objętość
Sport: 0,7l
 
Badanie: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Poznaniu